Wideo

Jak wybrać kamerę internetową?

• Zakładki: 169


Współcześnie niemalże każdy laptop jest wyposażony w przyzwoitą kamerę internetową, jednakże mają one sporo różnych ograniczeń. Właśnie dlatego warto kupić zewnętrzną kamerę internetową, aby zapewniała więcej możliwości. Jeżeli chcesz mieć wideo w lepszej jakości, bądź korzystasz z komputera stacjonarnego i chcesz wybrać urządzenie dla siebie, zapoznaj się z naszymi poradami. Czym kierować się podczas wyboru kamery internetowej?

Rozdzielczość i szybkość klatek

Za najważniejszą funkcję kamery internetowej należy uznać rejestrowanie obrazu w jak najlepszej i najczystszej postaci. W praktyce odpowiada za to rozdzielczość oaz liczba klatek na sekundę. Im wyższa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz. Im natomiast wyższa liczba klatek na sekundę, tym płynniejszy jest ruch. Warto wybrać kamerę internetową, która ma rozdzielczość Full HD, bądź Ultra HD 4K.

Pole widzenia

Kamera internetowa powinna mieć odpowiednie dla Twoich potrzeb pole widzenia, czyli szerokość obrazu, który jest rejestrowany. Zazwyczaj pole widzenia jest mierzone w stopniach – 60 stopni zarejestruje jedną osobą, która siedzi przed komputerem, 90 stopni obejmie grupę osób.

Wbudowany mikrofon

Zdecydowana większość kamer internetowych posiada wbudowany co najmniej jeden mikrofon. Warto jednak wybierać te kamerki, która posiadają dwa wewnętrzne mikrofony, ponieważ osoba, z którą będziemy rozmawiać dostanie od nas bardziej naturalny i przyjazny dźwięk. Takie rozwiązanie może znaleźć doskonałe zastosowanie szczególnie podczas transmisji na żywo.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
167 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *