Audio

Jaką gitarę wybrać na początek?

• Zakładki: 296


Kupno swojego pierwszego instrumentu muzycznego powinno być dokładnie przemyślane, ponieważ może mieć duży wpływ na dalszy muzyczny rozwój. Podczas wyboru musisz uwzględnić wiele aspektów, m.in. takich jak rozmiar i rodzaj. Warto także wziąć pod uwagę styl muzyczny, który chcemy wykonywać. Jak zatem wybrać swoją pierwszą gitarę?

Gitara elektryczna

Są one zdecydowanie najpopularniejsze spośród wszystkich gitar, ponieważ oferują największe możliwości brzmieniowe. Choć gitara sama w sobie wydaje lekki i bardzo cichy dźwięk, po podłączeniu do odpowiedniego wzmacniacza i modulatora może oferować niesamowite spektrum brzmień. Gitara elektryczna jest znacznie droższym rozwiązaniem, niż gitara akustyczna czy klasyczna, ponieważ poza nią należy kupić właśnie wspomniany preamp. Jednakże nauka gry na gitarze elektrycznej może dawać więcej satysfakcji, niż gra na innych gitarach.

Gitara akustyczna

Jest ona zbudowana tak, by wytwarzać głośny i bogaty w częstotliwości harmoniczne dźwięk bez konieczności wzmacniania zewnętrznym preampem. Ten rodzaj gitary jest stosowany najczęściej w gatunkach muzycznych takich jak blues, R&B, rock, folk. Do zalet gitary akustycznej należy to, że jest tańsza niż gitara elektryczna i nie potrzeba do niej wzmacniacza, natomiast ma ograniczony zakres tonów (tak naprawdę tylko jeden) i wymaga stosowania grubszych strun, co może utrudnić grę osobom początkującym.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
224 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *