Smartfony

Szkła hartowane na telefon — wszystko, co trzeba o nich wiedzieć!

• Zakładki: 183


Przy zakupie nowego telefonu warto już od samego początku pomyśleć o jego zabezpieczeniu przed różnego rodzaju mechanicznymi uszkodzeniami. Do tego z pewnością przyda nam się szkło hartowane. Na rynku wybór takich szkieł jest ogromny. Co powinniśmy wiedzieć na temat takiej formy ochrony przed zakupem?

Jakie szkło wybrać?

To, jakie powinniśmy kupić szkło do ochrony wyświetlacza naszego telefonu, zależy przede wszystkim od jego marki. Szkła mogą bowiem występować w różnej wielkości czy grubości. Co więcej, w sklepach dostępne są także specjalne ochronne folie. Mimo to znacznie lepszym wyborem będą szkła hartowane na telefon. Folie są o wiele cieńsze, przez co nie stanowią tak dużej ochrony. Ich montaż jest też nieco bardziej skomplikowany i wymaga więcej uwagi, by nie dostał się pod nią żaden brud. Gdyby do tego doszło, wpłynęłoby to negatywnie nie tylko na wyświetlanie treści na ekranie, ale i dotykowe funkcjonowanie telefonu.

Jak samodzielnie zamontować szkło?

Wbrew pozorom montaż szkła hartowanego nie jest trudny nawet dla osób, które robią to po raz pierwszy. Pierwszym krokiem będzie zdjęcie poprzedniego szkła, o ile było ono naklejone. Kolejno powinniśmy dokładnie wyczyścić wyświetlacz telefonu nasączoną alkoholem ściereczką, która dołączona jest do zestawu ze szkłem. W ten sposób odtłuścimy ekran. Następnie pora wypolerować ekran suchą ściereczką, którą także znajdziemy w zestawie. Teraz pozostaje nam odkleić folię zabezpieczającą szkło i, trzymając je za krawędzie, przyłożyć do ekranu telefonu. Bardzo istotne jest to, by dopasować wycięcia do elementów na ekranie. Na koniec dociskamy szkło i gotowe.

Dlaczego warto kupić szkło hartowane?

Szkła hartowane do telefonów są najczęściej kupowaną dodatkową ochroną przed zarysowaniami. Do ich zalet z pewnością należy fakt, iż nie pogrubiają telefonu, są łatwe w montażu i skutecznie chronią ekran przed wszelkimi uszkodzeniami. Nie są także drogie, co również przemawia za ich zakupem. Dodatkowo wysokiej jakości szkła nie wpływają na funkcje dotykowe czy jakość wyświetlacza. Nawet nosząc telefon w torbie czy plecaku, nie musimy martwić się o porysowanie ekranu telefonu przez klucze bądź inne ostre przedmioty. Ponadto właściwie zamontowane szkło jest niemalże niewidoczne i w żaden sposób nie wpływa na użytkowanie smartfona.

Po szkła hartowane do telefonów i inne akcesoria warto zajrzeć na stronę sklepu internetowego sklepbraders.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
112 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *