Wideo

Czy warto kupić aparat bezlusterkowy?

• Zakładki: 555


Bezlusterkowe aparaty cyfrowe ostatnimi czasy stały się bardzo popularne, dzięki swoim właściwościom oraz kompaktowości. Producenci coraz częściej rezygnują z lustrzanek właśnie na rzecz bezlusterkowców. Jakie są zatem różnice między nimi i który aparat wybrać?

Co to jest aparat bezlusterkowy?

Aparat bezlusterkowy działa bez lustra. Światło dostaje się przez obiektyw prosto do czujnika cyfrowego, który to następnie przetwarza obraz i wyświetla na ekranie aparatu. System bezlusterkowy jest zdecydowanie mniej skomplikowany, niż system lustrzany.

Jakie są zalety korzystania z aparatu bezlusterkowego?

Przede wszystkim, jest on bardziej kompaktowy i lżejszy, dzięki czemu jest łatwiejszy do przenoszenia i transportu. Co więcej, ma lepszą stabilizację obrazu niż lustrzanka, ponieważ brak występowania mechanizmu lustra powoduje, że kamera jest mniej podatna na drgania, przez co jakość obrazu jest lepsza. Aparat bezlusterkowy jest też cichszy, ponieważ znajduje się w nim mniej ruchomych części, co przekłada się na niższy poziom hałasu. Istotne jest także to, że aparat bezlusterkowy oferuje szybsze wykonywanie fotografii, dzięki szerokim możliwościom ustawiania parametrów ekspozycji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
531 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *