Smartfony

Jak zachować bezpieczeństwo podczas korzystania ze smartfona?

• Zakładki: 478


Smartfony bardzo ułatwiają nam codzienne życie, dlatego tak ochoczo korzystają z nich wszyscy, niezależnie od wieku. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że nasze urządzenia są narażone na włamania ze strony hakerów. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Oto sprawdzone metody:

Unikaj podawania danych osobowych

Jeśli otrzymujesz wiadomości tekstowe, które nie wyglądają na zaufane, nie otwieraj ich. Jeśli dostaniesz SMS lub e-mail, w którym będzie podany jakiś link, nie klikaj go. Skontaktuj się bezpośrednio z firmą, by potwierdzić czy na pewno ktoś wysłał taką wiadomość.

Zabezpiecz telefon kodem PIN lub hasłem

Warto dokonać zmian w konfiguracji telefonu i zabezpieczyć go hasłem pod kodem PIN. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko, że ktoś dostanie się do urządzenia bez naszej zgody.

Pobieraj aplikacje tylko od zaufanych sklepów

Jeżeli szukasz nowej gry, bądź aplikacji bankowej, dokonaj jej pobrania tylko z zaufanych miejsc, takich jak np. Google Play. Upewnij się, że przed pobraniem sprawdziłeś opinie i oceny na temat aplikacji. Warto też przeczytać politykę prywatności, by wiedzieć do jakich funkcji telefonu aplikacja będzie miała dostęp po pobraniu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
252 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *