Bez kategorii

Jak zorganizować krótki, wiosenny urlop?

• Zakładki: 250


Kilkudniowy wypad może dać tyle samo korzyści co pełnoprawny, dwutygodniowy urlop. Trzeba się jednak do takiego wyjazdu dobrze przygotować i nie chodzi jedynie o wybór odpowiedniej lokalizacji. Co trzeba uwzględnić w swoich planach?

Dokąd wyjeżdżamy?

Mając tylko kilka dni wolnego lepiej odpuścić sobie dalekie podróże do Azji Południowo-Wschodniej czy Ameryki Południowej, bo po prostu sam dojazd na miejsce zajmie sporą część krótkiego urlopu. Europa będzie tutaj najlepszym wyborem, do tego dodać można jeszcze Bliski Wschód, na przykład Dubaj albo Izrael, oraz kraje w północnej części Afryki, jak chociażby Egipt czy Tunezja.

Druga rzecz to pogoda w wybranych lokalizacjach. Z pływaniem w morzu raczej będzie jeszcze trudno, może z wyjątkiem kurortów nad Morzem Czerwonym albo Oceanem Spokojnym. Jest to natomiast idealna pora na wycieczki krajoznawcze oraz zwiedzanie zabytków.

Wyjazd w ostatniej chwili

Wiosenny, krótki urlop często wypada niespodziewanie, co oznacza, że jest niewiele czasu na jego planowanie. Dobrym pomysłem będzie w takiej sytuacji skorzystanie z oferty biura podróży, bo wszystkie kwestie związane z dojazdem, noclegiem, wyżywieniem załatwia operator, a my musimy tylko zapłacić za wycieczkę. Na stronie https://okiemturysty.pl/category/biura-podrozy/ można sprawdzić aktualne propozycje od najlepszych biur i wybrać taką, która odpowiada naszym oczekiwaniom. Samodzielny wyjazd sprawdzi się raczej wtedy, gdy organizujemy wypad z większym wyprzedzeniem.

Wycieczka objazdowa

Pobyt w jednym miejscu jest o tyle łatwy do zorganizowania, że wystarczy zarezerwować jeden nocleg i wygodnie dojechać na miejsce. Wycieczka objazdowa to już znacznie więcej planowania, bo noclegów trzeba znaleźć kilka, do tego musimy jeszcze wybrać odpowiedni środek transportu i tak przygotować trasę, by nie znaleźć się późnym wieczorem na zupełnym pustkowiu.

Wiosną zdecydowana większość atrakcji turystycznych jest już dostępna, więc pod tym względem wyjazd o tej porze roku nie będzie ryzykowny. Można za to spodziewać się w wielu miejscach tańszych biletów i przede wszystkim znacznie mniejszych tłumów ludzi.

Wyjazd z dziećmi

Planując podróż z całą rodziną warto wziąć pod uwagę wynajem mieszkania albo domku letniskowego – ta opcja niekoniecznie będzie droższa od pobytu w hotelu, za to mamy do dyspozycji wyposażoną łazienkę i kuchnię, plus jest więcej prywatności i swobody. Dobrze jest wybrać taką lokalizację, która wyda się atrakcyjna również najmłodszym, a w miejscach takich jak Legoland, Disneyland czy Europa-Park dobrze bawić się będą również rodzice.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
119 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *