Audio

System audio w samochodzie – poradnik dla początkujących

• Zakładki: 553


Niestety, ale współcześnie niewiele producentów samochodowych dba o wyposażenie pojazdów w dobre systemy audio. Wiele marek nie oferuje nawet opcji audio premium, dlaczego często nie ma możliwości rozwinięcia struktury dźwiękowej na poziomie fabrycznym. W takiej sytuacji, wszystkie osoby, które chcą mieć w swoim pojeździe system dźwiękowy na wysokim poziomie, muszą zadbać o to samemu. Jak to zrobić? Zapoznaj się z naszymi poradami

Głośniki

Pierwszą rzeczą, na której należy się skupić podczas organizacji systemu audio w samochodzie jest wymiana głośników. Te fabryczne przeważnie wprowadzają zniekształcenia, nie są wyraziste i brakuje im tonów basowych. Dobre głośniki samochodowe, to takie, które są stworzone z wysokiej jakości materiałów syntetycznych.

Wzmacniacz

Odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ odpowiada on za wzmocnienie emitowanego dźwięku. Nawet najlepsze głośniki, wykonane z solidnych materiałów i zawierające bardzo dobre przetworniki nie będą w stanie osiągnąć takiej głośności i regulacji poziomów, jaką daje wzmacniacz. Dlatego zdecydowanie warto go uwzględnić w ramach całego systemu audio.

Subwoofer

Nie jest to najważniejszy element wyposażenia audio, ale jego posiadanie wprowadza system audio na zupełnie nowy poziom. Dzięki niemu, będziesz w stanie uzyskać soczysty i zrównoważony bas, bez jakichkolwiek zniekształceń.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
658 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *