AGD

Jakie żelazko do prasowania wybrać?

• Zakładki: 94


Żelazko to małe i poręczne urządzenie stosowane w gospodarstwie domowym, które doskonale sprawdza się w prasowaniu i wygładzaniu ubrań i różnych tkanin. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele żelazek różnych marek, przez co często ciężko jest się zdecydować. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jakie żelazko do prasowania wybrać

Żelazko suche a żelazko parowe

Główna i zasadnicza różnica między nimi polega na występowaniu w nich wody. Żelazka suche nie są wyposażone w zbiorniki na wodę, natomiast żelazko parowe już taki zbiorniczek posiada. W tych drugich, występuje funkcja, które pozwala spryskać wodą prasowaną tkaninę. Żelazko parowe jest lepszym wyborem, ponieważ można je także stosować jako suche, natomiast żelazka suchego nie da się stosować jako parowe.

Na jakie elementy zwracać uwagę przy wyborze żelazka do prasowania?

Najlepiej wyposażone żelazka spełnią wszystkie Twoje potrzeby i wymagania. Modele z wyższej półki będą zawierać precyzyjną i rozbudowaną regulację temperatury, będą wykonane ze stali nierdzewnej, ich waga będzie niewielka, a także będą wyposażone w funkcję automatycznego wyłączania po określonym czasie od bezczynności.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
128 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *