Komputery i laptopy

Twój komputer szwankuje? Podpowiadamy co zrobić!

• Zakładki: 216


Komputer i smartfon to dla większości z nas podstawowe narzędzia codziennej pracy. W wolnym czasie również często trudno nam wyobrazić sobie funkcjonowanie bez dostępu do nowoczesnych technologii. Pozwalają nam na utrzymywanie kontaktu z rodziną, klientami i znajomymi, zapewniają dostęp do kont bankowych i umożliwiają bycie na bieżąco z newsami ze świata. Nic dziwnego, że dla wielu osób awaria telefonu, czy komputera to bardzo poważny problem i powód do zmartwień. Jeśli jednak będziemy wiedzieli, gdzie powinniśmy się zgłosić w takiej sytuacji, szybko pozbędziemy się tego zmartwienia.

Najczęściej spotykane awarie

W przypadku komputerów i laptopów awarii ulegają najczęściej matryca, bateria i klawiatura. W telefonach najbardziej narażony na uszkodzenie jest ekran. Do uszkodzeń dochodzi najczęściej w wyniku nieszczęśliwego wypadku — upadku z wysokości, czy zalania. Jeśli zależy Ci na tym, by jak najdłużej cieszyć się bezawaryjnością sprzętu, właśnie o te elementy powinieneś szczególnie dbać. Jeśli jednak mimo starań i przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, ekran lub bateria ulegną uszkodzeniu, warto wiedzieć co zrobić, by sobie z tym poradzić.

Czego nie powinieneś robić?

Jeśli nie jesteś specjalistą, przede wszystkim zrezygnuj z prób samodzielnej naprawy. Wymiana matrycy w MacBook wymaga fachowej wiedzy i umiejętności. Jeśli jej nie posiadasz, możesz sobie tylko zaszkodzić. Pamiętaj też, że wymiana baterii w MacBook wymaga naruszenia plomb, a to oznacza, że nie będziesz mógł już skorzystać z naprawy w ramach gwarancji oferowanej przez producenta. Nie polecamy też korzystania z domowych sposobów, takich jak umieszczanie zalanego telefonu w pojemniku z ryżem. Szanse na powodzenie takiego zabiegu są raczej niewielkie, a próby samodzielnych napraw niepotrzebnie wydłużają czas niezbędny do przywrócenia sprzętu do stanu używalności.

Co w takim razie zrobić?

W razie awarii komputera, czy telefonu najlepiej od razu zgłosić się do profesjonalnego serwisu. Najlepiej, jeśli dany zakład będzie się specjalizował w naprawie sprzętów konkretnej marki. Jeśli na co dzień korzystasz na przykład z Macbooka czy Iphone’a, powinieneś zlokalizować najbliższy serwis Apple w swojej okolicy. Fachowcy z doświadczeniem w serwisowaniu konkretnych urządzeń, z pewnością szybko znajdą rozwiązanie Twojego problemu. Proste naprawy, takie jak wymiana klawiatury w Macbook to ich codzienność, a Ty dzięki temu w krótkim czasie znów będziesz mógł się cieszyć pełnym komfortem pracy i dostępem do ulubionych aplikacji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
165 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *