Komputery i laptopy

Podzespoły potrzebne do zbudowania komputera stacjonarnego

• Zakładki: 567


Dlaczego warto złożyć komputer stacjonarny samemu, zamiast wybrać gotową jednostkę spośród wielu tysięcy ofert? Przede wszystkim dlatego, że zakup prefabrykowanego komputera wiąże się z poniesieniem większych kosztów. Ponadto, złożenie komputera we własnym zakresie pozwoli maksymalnie dostosować sprzęt do Twoich potrzeb i preferencji. Zatem, jakie podzespoły będą potrzebne do zbudowania komputera stacjonarnego?

Procesor

Można powiedzieć, że jest to mózg komputera. Jego zadaniem jest przetwarzanie operacji realizowanych przez komputer. Jeżeli potrzebujesz komputera do gamingu, bądź montażu wideo, wybierz procesory co najmniej sześciordzeniowe najnowszej generacji

Pamięć RAM

Jej zadaniem jest prowadzenie obsługi wszystkich aktywnych zadań oraz aplikacji. Jeżeli poszukujesz komputera do grania, polecamy zakupić pamięć RAM, która ma co najmniej 16GB. Wybierz taką pamięć, która ma wysoką częstotliwość oraz niskie opóźnienie.

Karta graficzna

Prawdopodobnie będzie to najdroższy element wyposażenia Twojego komputera, szczególnie wtedy, gdy komputer będzie Ci służył głównie do grania.

Dysk Twardy

Wybierz dysk SSD, ponieważ działa on ciszej niż dysk HDD i jest bardziej odporny na uszkodzenia. Minusem dysku optycznego jest znacznie większa cena, jednakże w tym przypadku nie warto oszczędzać.

Zasilacz

Jeżeli Twój komputer będzie wyposażony w mocniejszy procesor i kartę graficzną wyższej klasy, wybierz zasilacz o większej mocy – co najmniej 750W.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
489 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *