Komputery i laptopy

Jak utrzymać laptopa w dobrym stanie technicznym?

• Zakładki: 245


Laptop to jedno z najważniejszych urządzeń wykorzystywanych podczas pracy. Istnieje wiele rodzajów działalności, których prowadzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie laptopy. Ich wymiana jest kosztowna, a naprawa nie zawsze może być skuteczne, dlatego już zawczasu warto podjąć kroki, które pomogą nam utrzymać laptopa w dobrej kondycji.

Podłącz do zasilania

Zalecamy, by laptop był cały czas podłączony do źródła zasilania, oczywiście jeśli to możliwe. Praca w oparciu o baterię nie jest wskazana, ponieważ spada wydajność systemu. Baterie, im częściej używane, tym szybciej tracą zdolność utrzymywania ładunku, co bezpośrednio przekłada się na ich żywotność. Warto mieć laptopa podłączonego do prądu, ponieważ jeśli poziom naładowania baterii osiągnie 100%, nie będzie ona już ładowana.

Zamknij bezczynne programy

Dokonanie zamknięcia programów, z których nie korzystasz przyczyni się do odciążenia procesora oraz pamięci RAM, a tym samym bezpośrednio przełoży się na przyspieszenie działania systemu i zwiększy ogólną wydajność laptopa. Poza tym, zmniejszysz w ten sposób zużycie energii elektrycznej.

Dbaj o czystość

Warto regularnie oczyszczać swój laptop z niepotrzebnych plików i dokumentów. Usunięcie historii przeglądania, plików tymczasowych czy pamięci podręcznej pozytywnie wpłynie na wydajność pracy komputera, a różnicę odczujesz natychmiast.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
210 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *