Komputery i laptopy

Jak wyłączyć kamerę w laptopie windows 10?

• Zakładki: 9


Kamera w laptopie jest bardzo przydatnym narzędziem, które może być używane do wielu różnych celów. Jednak czasami może być konieczne wyłączenie kamery, aby zapobiec niepożądanym dostępom do Twojej prywatności. Na szczęście wyłączenie kamery w laptopie z systemem Windows 10 jest proste i można to zrobić kilkoma prostymi krokami. W tym artykule opiszemy, jak to zrobić.

Jak wyłączyć kamerę w laptopie Windows 10 za pomocą Ustawień systemu Windows

Aby wyłączyć kamerę w laptopie z systemem Windows 10, należy wykonać następujące czynności:

1. Otwórz Ustawienia systemu Windows. Możesz to zrobić, klikając ikonę Ustawienia na pasku zadań lub wpisując „Ustawienia” w polu wyszukiwania na pasku Start.

2. Kliknij pozycję „Urządzenia”.

3. Wybierz pozycję „Kamera” z menu po lewej stronie ekranu.

4. Przełącz przełącznik „Włącz/wyłącz kamerę” na pozycję „Wył ”, aby wyłączyć kamerę.

Jak wyłączyć kamerę w laptopie Windows 10 za pomocą narzędzi sterownika

Aby wyłączyć kamerę w laptopie z systemem Windows 10, należy użyć narzędzi sterownika. W tym celu należy wykonać następujące kroki:

1. Otwórz Panel sterowania i przejdź do sekcji „Urządzenia i drukarki”.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę laptopa i wybierz opcję „Zarządzanie urządzeniami”.

3. Z listy urządzeń wybierz kamerę internetową i kliknij prawym przyciskiem myszy ikonkę, a następnie wybierz opcję „Właściwości”.

4. Przejdź do zakładki „Zasilanie” i odznacz pole „Właczać urzadzenie automatycznie po podłaczeniu do zasilania”, aby wyłaczyć kamerkę internetowo.

5. Kliknij przycisk „OK”, aby zapisać ustawienia i zamknij okno dialogowe. Kamera internetowa powinna być teraz wyłaczona i nie bêdzie dostêpna do u¿ytku.

Jak wyłączyć kamerę w laptopie Windows 10 za pomocą aplikacji do zarządzania urządzeniami

Aby wyłączyć kamerę w laptopie z systemem Windows 10, należy otworzyć aplikację do zarządzania urządzeniami. Można to zrobić, klikając przycisk Start i wpisując „zarządzanie urządzeniami” w polu wyszukiwania. Następnie należy rozwinąć listę „Kamery” i znaleźć odpowiedni element. Klikając prawym przyciskiem myszy na nim, można wybrać opcję „Wyłącz”. Po potwierdzeniu tego działania kamera powinna być wyłączona.

Podsumowując, wyłączenie kamery w laptopie z systemem Windows 10 jest proste i można to zrobić poprzez otwarcie Ustawień, wybranie sekcji Prywatność, a następnie wybranie opcji Kamera. Można również skorzystać z Panelu sterowania i wybrać opcję Urządzenia i drukarki, aby znaleźć kamerę i ją wyłączyć. W obu przypadkach można łatwo wyłączyć kamerę, aby chronić swoje prywatne dane.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
0 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *