RTV

Elementy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze telewizora

• Zakładki: 148


Telewizor to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia większości domów na świecie. Badania pokazują, że średnio spędzamy w ciągu dnia ponad 6 godzin oglądając telewizję. Właśnie dlatego warto wybrać urządzenie, które będzie służyć nam latami i zapewni komfort podczas patrzenia w ekran. Jak zatem wybrać najlepszy telewizor?

Określ przedział cenowy

Wybierając telewizor jasno określ jaką kwotę chcesz przeznaczyć na jego zakup. Generalnie, zasada jest taka, że im telewizor jest droższy, tym lepsze funkcje on posiada.

Wybierz rozmiar telewizora

Dostosuj rozmiar telewizora do pomieszczenia, w którym zostanie on umieszczony. Zasada, że większe jest lepsze nie zawsze znajdzie zastosowanie w tym przypadku. Zbyt duży ekran może negatywnie wpływać na komfort oglądania.

Wybierz OLED lub LED

Obie technologie są niesamowite, natomiast OLED zdecydowanie lepiej przetwarza obraz. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że telewizory LED 4k także dostarczą świetne wrażenia wizualne. Te drugie są też znacznie tańsze, niż urządzenia z technologią OLED.

Wybierz rozdzielczość telewizora

Ostatnimi czasy największą furorę robią telewizory 4K. Jest tak nie bez powodu. Mają one ok. 6 milionów więcej pikseli niż zwykły telewizor HD, więc jak widać robi to ogromną różnicę. Telewizory 4K są 4 razy lepsze, niż telewizory HD. Dzięki tej rozdzielczości dokładnie zobaczysz wszystkie szczegóły.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
144 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *