Komputery i laptopy

Rozwiązania, dzięki którym Twój laptop zacznie pracować szybciej

• Zakładki: 576


Laptop, który pracuje powolnie może prowadzić do zdenerwowania i frustracji, szczególnie wtedy, gdy stanowi on nasze narzędzie pracy. W takich sytuacjach często podejmujemy decyzję o kupnie nowego modelu, jednakże zanim tego dokonamy, warto spróbować poprawić wydajność dotychczasowego laptopa. Poznaj kilka naszych wskazówek.

Aplikacje startowe

Wiele aplikacji w systemie Windows jest zaprojektowanych tak, by otwierały się wraz z uruchomieniem całego systemu. Ze względu na to, że mają one tendencję do gromadzenia się, może dojść do sytuacji, gdzie w komputerze będzie aktywnych wiele aplikacji startowych. Możesz wyczyścić aplikacje startowe w ustawieniach. Wejdź w Aplikacje, następnie Uruchamianie. Wyświetli Ci się lista aplikacji włączana podczas startu pracy komputera. Właśnie w tym miejscu możesz dokonać ich wyłączenia.

Zwolnij pamięć RAM

Komputer, w którym pamięć RAM jest maksymalnie zużywana, musi dokonywać pobierania danych bezpośrednio z dysku twardego, co negatywnie wpływa na czas i prędkość. Możesz zobaczyć aktywne programy i zużywaną przez nie pamięć w Menedżerze Zadań. Uruchom go za pomocą jednoczesnego wciśnięcia kombinacji klawiszy Control + Alt + Delete. Wyłącz te aplikacje, które nie są potrzebne, a zużywają sporo pamięci RAM.

Zwolnij miejsce na dysku twardym

Zapełnienie dysku twardego do pełna spowoduje problemy. Nie będzie możliwe instalowanie nowych aplikacji, a sam laptop może pracować bardzo wolno. Ma to związek z tym, że cały system potrzebuje trochę wolnego miejsca, aby przetrzymywać tzw. pliki tymczasowe. Warto zwolnić miejsce na dysku, ponieważ może to poprawić kondycję laptopa i sprawić, że będzie on pracować szybciej.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
268 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *