AGD

Czyszczenie płyty indukcyjnej – jak usunąć przypalenia?

• Zakładki: 170


Płyty indukcyjne są już niemal w każdym nowym domu. Nic dziwnego! Są bezpieczne i wygodne w obsłudze, ale też proste do utrzymania w czystości. Problem pojawia się wtedy, kiedy płyta przypali się podczas gotowania. Co wtedy zrobić, żeby ją uratować? Jak wyczyścić przypaloną płytę indukcyjną?

Jak wyczyścić przypaloną płytę indukcyjną?

Zapewne zdarzyło Ci się już przypalić jakieś danie i wiesz, jak czyścić swoje garnki na indukcję. Zestaw garnków możesz czyścić domowymi sposobami, ale czy wiesz, że te same metody możesz wykorzystać do mycia płyty? Roztwór sody oczyszczonej i wody pomoże Ci rozmiękczyć najbardziej uporczywe zabrudzenia. Na przypaloną powierzchnię płyty rozsyp kilka łyżek sody i zmocz płytę ciepłą wodą. Pozostaw mieszankę na parę chwil i zacznij zmywać spalone resztki z pomocą gąbki i wody. Unikaj druciaków i szczotek. Żaden garnek, patelnia duża czy mała ani ceramiczna płyta indukcyjna nie toleruje szorowania.

Akcesoria i środki do czyszczenia indukcji

Do mycia przypalonej płyty indukcyjnej możesz też wykorzystać specjalny środek czyszczący dedykowany płytom indukcyjnym. Taki płyn pozostawiony na powierzchni płyty powinien poradzić sobie z problemem. Na wyjątkowo trudne do usunięcia plamy zastosuj specjalny skrobak z gumową końcówką do delikatnych powierzchni. Pamiętaj, że liczy się czas – zacznij działać od razu po wystygnięciu płyty. Uzbrojony w odpowiednie preparaty do czyszczenia i odrobinę cierpliwości skutecznie usuniesz przypalenia.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
252 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *