Zainteresowania w CV nie są obowiązkowym jego elementem, choć warto podzielić się swoimi pasjami i sposobem spędzania wolnego czasu. Dla potencjalnego pracodawcy stanowią ciekawe źródło informacji. Pamiętaj jednak, by nie wpisywać zainteresowań w CV na siłę – jeśli Twoim daniem popisowym jest spaghetti z gotowego sosu, nie wpisuj, że uwielbiasz gotować. Podobnie należy potraktować gry komputerowe w CV – jeśli rzeczywiście stanowią one Twoją pasję, jak najbardziej możesz uwzględnić je w swojej aplikacji. Dowiedz się, w jaki sposób wpisać gry komputerowe w CV i jak takie hobby przekuć w atut na rozmowie rekrutacyjnej?
Gry komputerowe jako zainteresowania w CV – jak z pasji uczynić atut na rozmowie o pracę?
Dla osób, które wpisują hasło praca Bydgoszcz, by zatrudnić się jako programista, grafik komputerowy, specjalista ds. marketingu, gry komputerowe w zainteresowaniach w CV będą dla rekrutera jasnym przekazem – jesteś kreatywny, śledzisz nowinki technologiczne, wytrwale dążysz do celu. Jeśli jednak szukasz pracy w zawodzie, który w żaden sposób nie jest powiązany ze światem gier komputerowych, warto, byś w zainteresowaniach w CV wpisał gry logiczne lub gry strategiczne – osobie, która będzie przeprowadzać z Tobą rozmowę podpowiesz, jakie kompetencje rozwijasz, poświęcając się ulubionej rozrywce. W trakcie rozmowy wskaż, czego nauczyły Cię gry – planowania, zarządzania ryzykiem, a może języka angielskiego w stopniu zaawansowanym? Umiejętność szybkiej analizy, koordynacja ręka-oko, a także multitasking to kolejne kompetencje, jakie można rozwinąć dzięki grom komputerowym.
Zainteresowania w CV dają kandydatowi szansę na przejęcie inicjatywy w rozmowie i pokierowania nią tak, by rekruter Cię polubił i chciał zaprosić Cię na drugi etap rozmowy. Przede wszystkim Ty możesz zaprezentować się jako osoba zaangażowana zarówno w proces rekrutacyjny, jak i w codziennie podejmowane aktywności. Wykorzystaj swoje pasje i pokaż się z najlepszej strony podczas rozmowy o pracę.
Fot. Shutterstock.