Komputery i laptopy

Jak przyspieszyć pracę systemu Windows 10?

• Zakładki: 599


Jeżeli Twój komputer pracuje wolno możesz dodać do niego pamięć RAM, bądź szybszy dysk SSD, jednakże wiąże się to z poniesieniem dość wysokich kosztów. Właśnie dlatego powinieneś na początku zwiększyć wydajność systemu Windows darmowymi sposobami. W tym artykule podpowiadamy jak to zrobić.

Włącz wysoką wydajność

Windows automatycznie ustawia suwak mocy w pozycji energooszczędnej, jednakże możesz to zmienić, przesuwając wskazówkę suwaka na tryb wysokiej wydajności. Należy jednak zwrócić uwagą na to, że im większa wydajność, tym większe zużycie energii.

Usuń niepotrzebne aplikacje startowe

Wiele programów jest wczytywana automatycznie podczas każdego uruchamiania komputera, jednakże może się to negatywnie przekładać na prędkość tego procesu. Możesz dokonać wyłączenia takich programów w sekcji Aplikacje, bądź uruchamiając Menedżer Zadań. Są jednak takie aplikacje, które powinny być włączane zawsze podczas uruchomienia komputera. Do takich aplikacji należy program antywirusowy.

Sprawdź czy Twój komputer nie jest zainfekowany

Niektóre złośliwe oprogramowania mogą przyczyniać się do spowolniania komputera, nawet jeżeli nie było to zamiarem osoby, która takie oprogramowanie stworzyła. Warto zatem dokonać skanowania swojego komputera, by sprawdzić czy na komputerze ni znajduje się wirus.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
383 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *