Komputery i laptopy

Zakup kamery internetowej — na co zwrócić uwagę?

• Zakładki: 133


Kamera internetowa to niepozorny sprzęt o niewielkich gabarytach, który jednak dla wielu z nas jest niezbędny. Umożliwia między innymi rozmowy wideo za pomocą komunikatorów internetowych czy tworzenie wideoprezentacji. O czym warto wiedzieć przed zakupem kamerki?

Jaka rozdzielczość?

Tak jak każde inne urządzenia również kamera internetowa posiada swoje określone specyfikacje techniczne. Jednym z najważniejszych parametrów kamer jest ich rozdzielczość. Im będzie ona większa, tym więcej szczegółów będzie rejestrowanych. Oczywiście współcześnie warto wybierać takie modele kamer, które umożliwiają nam rejestrowanie obrazu co najmniej w rozdzielczości HD, czyli 720p. Jeśli jednak nasze wymagania co do specyfikacji kamerki są nieco większe, do wyboru w sklepach będziemy mieć także kamery Full HD 1080p oraz 4K 2160p.

Liczba klatek na sekundę

Poza rozdzielczością istnieją inne parametry kamer internetowych, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Istotna jest również liczba klatek na sekundę, która wpływa na płynność nagrań. Zasada w tym przypadku panuje taka sama, czyli im wartość jest większa, tym lepiej. Standardem obecnie są kamery nagrywające obraz w 30 klatkach na sekundę. Jeśli mamy w planach nieco większy wydatek, śmiało możemy wybrać płynność 60 klatek na sekundę. Przyda się to szczególnie wtedy, kiedy zamierzamy na przykład prowadzić transmisje na żywo na platformach streamingowych. Warto także wiedzieć, że niektóre kamery oferują różną płynność obrazu w zależności od obsługiwanej rozdzielczości.

Kamerka z mikrofonem czy bez?

Większość dostępnych w sklepach kamer internetowych ma wbudowany mikrofon do rejestrowania dźwięku. Nierzadko bywa jednak tak, że jakość mikrofonu nie jest dla nas wystarczająca. Wtedy też znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się dokupienie osobnego urządzenia do rejestracji dźwięku. Jeśli jednak kamerka ma nam służyć wyłącznie do prowadzenia rozmów przez komunikatory internetowe, wbudowany mikrofon powinien sprostać naszym oczekiwaniom.

Kamerka wbudowana w laptopie

Co, jeśli posiadany przez nas notebook ma wbudowaną kamerkę? Obecnie jest tak praktycznie w każdym dostępnym modelu, a kwestia dokupienia osobnej kamery jest naszą indywidualną decyzją. Wszystko zależy bowiem od tego, do jakich celów będziemy ów sprzęt wykorzystywać. Dla niektórych przeciętne parametry wbudowanych kamerek mogą okazać się wystarczające.

Kamery internetowe oraz inne akcesoria audio-wideo dostępne są w sklepie internetowym ans.sklep.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
62 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *