Komputery i laptopy

Jak zrobić screena na laptopie dell?

• Zakładki: 21


Screeny są bardzo przydatne, gdy chcesz udokumentować coś, co widzisz na ekranie swojego laptopa. Na szczęście robienie screenów na laptopach Dell jest łatwe i wymaga tylko kilku kroków. W tym artykule omówimy, jak zrobić screena na laptopie Dell. Przedstawimy również kilka dodatkowych wskazówek dotyczących tego, jak udostępniać i edytować swoje screeny.

Jak używać funkcji przechwytywania obrazu w systemie Windows 10 na laptopie Dell

System Windows 10 na laptopie Dell oferuje użytkownikom możliwość przechwytywania obrazu za pomocą funkcji Przechwytywanie ekranu. Aby skorzystać z tej funkcji, należy wykonać następujące kroki:

1. Naciśnij klawisz Windows + G na klawiaturze.

2. Wybierz opcję Przechwytywanie ekranu z menu wyświetlonego na ekranie.

3. Wybierz obszar ekranu, który chcesz przechwycić, lub wybierz opcję Przechwyć cały ekran, aby przechwycić cały ekran.

4. Po wybraniu obszaru do przechwycenia pojawi się okno dialogowe z pytaniem, czy chcesz dodać ramki i inne elementy do obrazu. Wybierz opcję Tak lub Nie i naciśnij przycisk OK.

5. Obraz zostanie automatycznie zapisany w folderze Obrazy > Zrzuty ekranu systemu Windows 10 na Twoim laptopie Dell.

Jak zrobić zrzut ekranu na laptopie Dell za pomocą skrótu klawiaturowego

Aby wykonać zrzut ekranu na laptopie Dell za pomocą skrótu klawiaturowego, należy wcisnąć jednocześnie klawisze „Fn” i „PrtSc”. Po wykonaniu tej czynności obrazek zostanie skopiowany do schowka. Następnie można go wkleić do dowolnego programu edycyjnego lub dokumentu.

Jak wykorzystać narzędzie do przechwytywania obrazu w systemie Windows 10 na laptopie Dell do tworzenia profesjonalnych screenshotów

Aby wykorzystać narzędzie do przechwytywania obrazu w systemie Windows 10 na laptopie Dell do tworzenia profesjonalnych screenshotów, należy wykonać następujące kroki.

Po pierwsze, należy otworzyć aplikację Przechwytywanie ekranu. Można to zrobić, klikając przycisk Start i wpisując „Przechwytywanie ekranu” w polu wyszukiwania.

Po drugie, należy wybrać obszar ekranu, który chcemy uchwycić. Można to zrobić poprzez kliknięcie przycisku „Zaznacz obszar ekranu” i rysowanie okręgu lub prostokąta na ekranie.

Po trzecie, po zaznaczeniu obszaru ekranu można go uchwycić poprzez kliknięcie przycisku „Przechwytywanie” lub skrótu klawiaturowego Windows + PrtScn. Obraz zostanie automatycznie zapisany jako plik PNG w folderze Obrazy > Zrzuty ekranu.

Po czwarte, aby dodać dodatkowe funkcje do screenshota, można otworzyć go w programach takich jak Paint lub Photoshop i dodać tekst, obramowania itp., aby uczynić go bardziej profesjonalnym.

Screen na laptopie Dell można wykonać za pomocą kombinacji klawiszy Fn + PrtSc. Po wykonaniu screena, obraz zostanie skopiowany do schowka, a następnie można go wkleić do dowolnego programu lub dokumentu. Możesz również użyć narzędzia Snipping Tool, aby wyciąć i zapisać część ekranu jako obraz.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
2 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *